Dženifera Volša: “13 veidi, kā uzlūkot mākslīgo intelektu, mākslu un mūziku”

Vadītājs: Dženifera Volša (Jennifer Walshe)

Kad: 4. oktobris, 15:00

Kur: LMA (Kalpaka bulvāris 13), jaunais korpuss K2

Tēma: Mākslīgais intelekts, mūzika, māksla, starpdisciplinatirāte

Apmeklējums: Bezmaksas

Dž. Volšas ievadvārdi gaidāmajai sarunai: “Mākslīgais intelekts nav vienpersonisks. Mēs esam raduši par to runāt tā, it kā tam piemistu monolīta identitāte, taču patiesībā tas iemieso daudz un dažādas lietas – fiktīvu romantisku personāžu: čata robotu, kas mums ausī čukst saldu, virtuālu tukšvārdību; algoritmu, kas skenē mūsu sejas pasu pārbaudes rindā lidostā; pleilistes, kas mums pasviestas pretim brīdī, kad paši nespējam izlemt, kādu albumu straumēt. Tehnoloģija visos šajos gadījumos ir līdzīga, taču tīklojums, dati un iznākumi katru reizi ir citi.  

Tad kā lai mēs uzlūkojam ar mākslīgā intelekta palīdzību radītu mūziku? Tā vietā, lai meklētu vienu definitīvu pieeju – vienu sterilu vai, gluži pretēji, šerpu perspektīvu, kas dominēs pār citām – mēs varētu mēģināt domāt tā, kā domā mākslīgais intelekts… Augstākās dimensijās. No vairākām perspektīvām vienlaikus. Haotiski. Jaukti. Uzlūkot mākslīgo intelektu nevis vienā veidā, bet daudzos. 

Volša (Jennifer Walshe) ir viena no mūsdienu pazīstamākajām īru komponistēm. Par viņas mūziku izdevumam “The New Yorker” rakstījis ievērojamais mūzikas kritiķis un apskatnieks Alekss Ross (Alex Ross): “[..] Volša labāk nekā jebkurš man zināms mākslinieks spēj atainot mūsdienu digitalizētās pasaules grotesko, netīro, trakulīgo, pēc grēksūdzēm izmisīgo un reizē arī gandrīz cildeno dabu. [..] Viņa sevi ir pierādījusi ne tikai kā komponiste, bet arī kā  aizgrābjoša vokāliste, šķelmīga komiķe un stāstniece, kā arī ražena videodarbu un vizuālās mākslas autore.” 

Medijs “The Guardian” viņas mūziku raksturojis kā “īpaši iespaidīgu un eksistenciālu”, savukārt žurnāls “The Wire” Volšas 2020. gada mākslīgā intelekta asistēto albumu “A Late Anthology Of Early Music Vol 1: Ancient To Renaissance” ierindojis starp 50 gada labākajiem mūzikas ierakstiem. Volša šobrīd strādā par pasniedzēju Oksfordas universitātē. 

4. oktobrī viņa kopā ar Nīlu Laku (Neil Luck) uzstāsies festivālā “Skaņu mežs’2024”, kas noritēs kultūras telpās “Hanzas Perons”.

Atbalsta: Fonds “Culture Ireland”, VKKF, projekts “tekhnē”, ko atbalsta Eiropas Savienība, Latvijas Kultūras ministrija un Latvijas Mākslas akadēmija. 

Skaņu mežs newsletter

Please enter a valid email address
That address is already in use
The security code entered was incorrect
Thanks for signing up